Najczęściej zadawane pytania 
P. Alarm nie działa nawet wtedy, gdy moje dziecko jest nieobecne.
O. Jeśli alarm nie działa, nawet jeśli dziecko ma na sobie Lineable i znajduje się dalej niż zalecana odległość, spróbuj zaktualizować aplikację Lineable do najnowszej wersji; lub jeśli na smartphonie zainstalowana jest blokada wyskakujących okien, wyłącz ją i spróbuj ponownie podłączyć urządzenie do smartphona. Wreszcie, sprawdź ustawienie smartphona, czy ustawiona aplikacja Lineable nie wysyła jakichkolwiek powiadomień.
P. Alarm włącza się, nawet kiedy moje dziecko noszące Lineable jest w pobliżu.
O. Sygnał można utracić, a dźwięk alarmu będzie krótszy niż lub w zalecanej odległości, jeśli Lineable znajduje się w pomieszczeniu lub w zatłoczonym środowisku. Ponadto, sygnał może być zablokowany przez drzwi lub ściany, a takie zablokowanie może również uruchomić alarm.
P. Dlaczego nie mogę śledzić aktualnej pozycji mojego dziecka z Lineable?
O. Podstawowa odległość Lineable uniemożliwia zgubienie się dziecka. Smartphon z zainstalowaną naszą aplikacją będzie wykrywał sygnał wysyłany przez Lineable, które dziecko nosi, za pomocą technologii Bluetooth. Kiedy dziecko jest dalej niż zalecana odległość (20m ~ 30m), transmisja sygnału zatrzyma alarm dźwiękowy ze smartphona. Możesz sprawdzić tylko ostatnie miejsce przed utratą sygnału. Jednak, jeśli inny użytkownik aplikacji Lineable znajduje się niedaleko zaginionego dziecka, aplikacja poinformuje o wykrytej lokalizacji dziecka przez innego użytkownika. Im więcej smartphonów z zainstalowaną aplikacją znajduje się w pobliżu, tym proces śledzenia jest bardziej precyzyjny.
P. Nie mogę zarejestrować Lineable na moim smartphonie, jaka może być przyczyna?
O. Jeśli nie możesz zarejestrować Lineable w aplikacjach, może to być tymczasowy sygnał błędu. Spróbuj ponownie nacisnąć przycisk z tyłu za około 3 sekundy. Wreszcie, sprawdź, czy na smartphone włączony jest Bluetooth (również GPS dla androidów), aby połączyć się z urządzeniem.
P. Aplikacja pokazuje „podłączony”, nawet jeśli próbuje połączyć Lineable z aplikacją.
O. Lineable musi znajdować się blisko smartphona z zainstalowaną aplikacją w celu podłączenia. Jednak, jeśli sytuacja się utrzymuje, nawet z urządzeniem znajdującym się w pobliżu, może to być tymczasowy sygnał błędu. Spróbuj włączyć i wyłączyć Bluetooth na smartphonie lub jeśli zarejestrowałeś kilka Lineable, spróbuj, przesuwając ekran, przełączać się między nimi.  Dla androidów z najnowszą wersją oprogramowania, włącz GPS dla najbardziej precyzyjnej transmisji sygnału.
Produkt 
P. Czy mogę używać Lineable kilka miesięcy po zakupie?
O. Często akumulator rozładowuje się naturalnie, jeśli nie jest używany przez dłuższy czas. Lineable posiada akumulator, a zwykle akumulatory należy aktywować w ciągu dwóch miesięcy. Zalecamy rejestrację Lineable w momencie zakupu.
P. Czy mogę zmienić Lineable?
O. Opracowaliśmy Lineable w 100% odporne na wodę, wymiana akumulatora jest niemożliwa. Akumulator wystarcza na około rok od chwili rejestracji. Kiedy dzieci rosną, zalecamy zakup nowych Lineable w różnych rozmiarach.
P. Czy mogę umyć Lineable wodą?
O. Lineable jest odporne na wodę/kurz. Jednakże, jeśli opaska jest rozdarta lub uszkodzona, woda przeniknie. Zalecamy czyszczenie Lineable mokrą ściereczką.
Zastosowanie 
 
P. Ile Lineable mogę zarejestrować na jednym koncie?
O. Nie ma ograniczeń co do liczby Lineable zarejestrowanych na jednym koncie. Jednak, dla najlepszej transmisji sygnału, zalecamy rejestrację maksymalnie 7 Lineable. 
P. Czy mój zarejestrowany Lineable pozostanie taki sam, jeśli zaloguje się za pomocą LINE, KakaoTalk lub Facebook po utworzeniu konta z moim e-mailem?
O. Konto utworzone za pomocą poczty elektronicznej oraz konta utworzonego na LINE, KakaoTalk i Facebook będą traktowane, jako oddzielne konta, a zarejestrowane Lineable nie będą udostępniane. Jeśli jesteś zalogowany w naszej aplikacji przy użyciu innego konta, zarejestruj inny Lineable.
P. Ile osób mogę dodać, jako ochronę?
O. Nie ma ograniczeń co do liczby osób stanowiących ochronę.
P. Czy Lineable można używać w innych krajach?
O. O ile Bluetooth jest włączony, alarm funkcjonuje w dowolnym miejscu na świecie. Jednak, funkcja śledzenia za pośrednictwem danych GPS innych użytkowników Lineable wymaga stosowania roamingu lub włączonego Wi-Fi.
P. Czy można regulować odległość?
O. Zalecanej odległości nie można regulować. Jednak, sprawdzaliśmy Lineable wiele razy w różnych środowiskach i uzyskaliśmy najlepszą odległość do wysłania alarmu.